דבר העורך


דאעש? איראן? אסד? צפון קוריאה? אם תשאלו אנשי אקדמיה וסטודנטים בקמפוסים של ארצות־הברית או בריטניה, או אנשי עסקים ברחבי אירופה, רבים מהם יאמרו לכם שהאיום הגדול ביותר על שלום העולם הוא מדינת ישראל.

בשעה שמאות- אלפי פליטים נמלטים על נפשם מהזוועות בסוריה ובעיראק, כאשר הטרור האיסלאמי מבית מדרשו של דאעש משתולל בלב פריז ומגיע גם לעיירה שלווה בקליפורניה, בעת שמשטר האייתוללות בטהרן משקיע מיליארדים בתמיכה בארגוני הטרור ומנהיג צפון- קוריאה מתרברב בכך שביצע ניסוי גרעיני בפצצת מימן, יותר ויותר אנשים במערב – רבים מהם סטודנטים ואנשי אקדמיה בקמפוסים המובילים בארצות-הברית ובבריטניה - רואים דווקא בישראל את מקור כל הרוע עליי אדמות.

מי שאחראי, בין היתר, לעיוות הזה של המציאות, היא תנועת החרם נגד ישראל (BDS), המנהלת קמפיין אדיר וחובק עולם של טענות שקריות על אפרטהייד, רצח עם ופשעים נגד האנושות שביצעה לכאורה ישראל מאז הקמתה ועד היום.

למדינת ישראל אין פטור מביקורת. למרבה הצער, התגוננות מפני טרור יוצרת גם עוולות וגורמת לפגיעה בחפים מפשע. מפעל ההתנחלויות מצוי כבר שנים רבות בוויכוח ציבורי המשסע את החברה הישראלית. אבל אסור לטעות: קמפיין החרם אינו מכוון רק נגד ה"כיבוש" ביהודה ושומרון, אלא נגד עצם זכותם של היהודים למדינה משלהם. היטיב לבטא זאת פרנק ואן דר־לינד, ממובילי קמפיין החרם בהולנד: "אני לא מכיר בישראל כמדינה, אבל אין לי בעיה עם ישראלים".

בחצי השנה האחרונה מובילים עיתון "ידיעות אחרונות" ואתר ynet מערכה נגד תנועת ה-BDS בכל הכלים שברשותם. תחת הכותרת "נלחמים בחרם" פורסמו בעיתון ובאתר סדרת כתבות הכוללת ראיונות עם אישים הנמצאים בחזית המאבק בחרם וכאלה שנפגעו ממנו, סיקור חדשותי שוטף של התופעה על גילוייה השונים, ותחקירים מעמיקים החושפים כיצד פועל מנגנון החרם בתחומי התרבות, האקדמיה, הכלכלה והספורט. כמו כן מפיקים העיתון והאתר פנקס- כיס לישראלים השוהים בחו"ל, ובו מעניק העיתונאי בן-דרור ימיני – מבכירי הכותבים והמרצים בנושא החרם - כלים שימושיים להתמודדות עם תעשיית השקרים. את התכנים של פנקס זו תוכלו לקרוא גם באתר זה. במסגרת המערכה הזאת ומתוך הכרה בצורך הלאומי הבוער להעניק לממשלה רוח גבית וכלים להתמודד עם החרם, החלטנו לארגן ועידה מיוחדת בנושא המאבק ב-BDS בהשתתפות מדינאים, מנהיגים פוליטיים ודמויות מפתח מתחומי התרבות, הכלכלה והמשפט מישראל ומן העולם. הוועידה תתקיים ב- 28 במרץ 2016, בבנייני האומה בירושלים. הנכם מוזמנים להשתתף. ההשתתפות הינה בתשלום. מספר המקומות מוגבל, וההשתתפות מותנית בהרשמה מראש באתר זה.